Dita Krenberga, kura kopš 2006. gada ir LNSO flautu grupas koncertmeistare, flautas spēli apguvusi Latvijas Mūzikas akadēmijā pedagoga Imanta Sneibja klasē.

Viņa studējusi arī pie pasaulslavenā flautista Džeimsa Golveja, kura rekomendācija deva Ditai iespēju saņemt Leonarda Bernsteina stipendiju Bostonas simfoniskā orķestra kursos Tanglvudas Mūzikas centrā no 1989. līdz 1990. gadam.

Tur flautiste sadarbojās ar mūzikas pasaules autoritātēm – Leonardu Bernsteinu, Seidži Ozavu, Džefriju Teitu, Jo Jo Ma u. c., un kā novērtējumu par savu darbību saņēma Gustava Zelta balvu. Mūziķe mācījusies pie izciliem flautas profesoriem – Orela Nikolē, Viljama Beneta un Alēna Mariona.


Dita Krenberga ir vairāku prestižu mūzikas konkursu laureāte: 11 gadu vecumā viņa ieguva Starptautiskā ierakstu konkursa Concertino Praha’80 laureātes un jaunākās dalībnieces titulu; 1982. gadā – 1. vietu Starprepublikāniskajā pūtēju konkursā Šauļos, Lietuvā; 1988. gadā – Grand Prix un Zelta medaļu 34. Marijas Kanalsas Starptautiskajā mūzikas konkursā Barselonā, Spānijā; 1991. gadā kļuva par Starptautiskā konkursa „Prāgas pavasaris” laureāti; 1992. gadā – par 48. CIEM konkursa diplomandi Ženēvā, Šveicē. Par izciliem sasniegumiem izpildītājmākslā Dita Krenberga saņēmusi Latvijas Lielo mūzikas balvu 2000.

Mūziķe regulāri koncertē gan Latvijā, gan Eiropā, ASV un Kanādā. Viņa uzstājusies arī Austrālijā un Japānā. Kā soliste viņa spēlējusi kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kamerorķestri „Rīgas Kamermūziķi” un citiem Latvijas kamerorķestriem, ar Maskavas filharmonisko orķestri un Jauno kamerorķestri, Londonas Mocarta orķestri, Ķelnes Radio simfonisko orķestri, Zviedrijas kamerorķestri Musica Vitae un citiem. Arī dažādu kameransambļu sastāvā flautiste koncertējusi gan Latvijā, gan dažādos Eiropas festivālos.

1995. gadā iznāca Ditas Krenbergas soloalbums, savukārt 2007. gadā kopā ar pianisti Ievu Ošu izdots CD „Laikmeta ainavas”.

2008. gadā Dita Krenberga muzicēja kopā ar slavenā Vīnes seksteta čellistu Rūdolfu Leopoldu un pianisti Ievu Ošu Vīnē, Grācā un Rīgā. 2009. gada jūlijā viņa uzstājās vienā no prestižākajiem festivāliem Vācijā – Rheingau mūzikas festivālā, kur, komponistam klātesot, kopā ar kori „Latvija” un diriģentu Māri Sirmo tika atskaņota Rodiona Ščedrina liturģija „Apzīmogotais eņģelis”. 2010. g. vasarā Dita Krenberga piedalījās Gidona Krēmera kamermūzikas festivālos Siguldā un Lokenhauzā.

2009. gada 11. novembrī Dita Krenberga saņēma valsts augstāko apbalvojumu – Triju zvaigžņu ordeni „Par spilgtu devumu mūzikā un nopelniem Latvijas vārda popularizēšanā pasaulē”.

Dita Krenberga, kura kopš 2006. gada ir LNSO flautu grupas koncertmeistare, flautas spēli apguvusi Latvijas Mūzikas akadēmijā pedagoga Imanta Sneibja klasē. Viņa studējusi arī pie pasaulslavenā flautista Džeimsa Golveja, kura rekomendācija deva Ditai iespēju saņemt Leonarda Bernsteina stipendiju Bostonas simfoniskā orķestra kursos Tanglvudas Mūzikas centrā no 1989. līdz 1990. gadam.