Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Majoros sadarbībā ar Pētera Vaska fondu izskanēja koncerts par godu Aspazijas dzimšanas dienai.

Pagājušo ceturdien,  15.martā, Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Majoros sadarbībā ar Pētera Vaska fondu izskanēja koncerts par godu Aspazijas dzimšanas dienai. Koncerta apmeklētājiem bija unikāla iespēja apskatīt vasarnīcā iekārtotās ekspozīcijas, kā arī ceļojošo izstādi ''Mūsu 100 tautumeitas Latvijas simtgadei''.

Koncertā LNO soliste Inga Šļubovska-Kancēviča un pianiste Agnese Egliņa sajūsmināja skatītājus ar vairāku romantisku dziesmu atskaņojumu, savukārt aktrise Dace Umbraško, kura vadīja koncertu, nolasīja vairākus Aspazijas dzejoļus . Lai arī līdz ar jaunā Pētera Vaska fonda albumā "Gaismā"  iekļautajām dziesmām tika atskaņotas izcilāko Latvijas komponistu Jāņa Mediņa, Jāzepa Mediņa, Jāzepa Vītola, kompozīcijas, tieši dziesmas ar Aspazijas dzeju izcēlās ar tām pievienoto ilgu un kailsības garšu. Koncertā skanēja arī komponistu Lauras Gustovskas, Ingmāra Zemzara un Artura Maskata skaņdarbi.

CD "Gaismā var iegādāties:

1) Galerijā  "Istaba"  (Krišjāņa Barona iela 31a

2) Mūzikas ierakstu veikalā UPE  (R.Vāgnera ielā 5)

3)Grāmatnīcā "Valters un Rapa" (Aspazijas bulvārī 24)

Kā arī, rakstot uz epastu: gekaagnese@gmail.com

Aspazijas dzimšanas dienā atvērs Pētera Vaska fonda izdoto albumu 'Gaismā…'

atjaunota-raina-un-aspazijas-vasarnica-majoros-48357949.jpg

http://www.delfi.lv/kultura/news/books/aspazijas-dzimsanas-diena-atvers-petera-vaska-fonda-izdoto-albumu-gaisma.d?id=49823691

Raiņa un Aspazijas vasarnīcā, Jāņa Pliekšāna ielā 5/7, Majoros, 15. martā pulksten 18.00 notiks Aspazijas dzimšanas dienai veltīts pasākums, kurā Latvijas Nacionālās operas soliste Inga Šļubovska-Kancēviča un pianiste Agnese Egliņa iepazīstinās ar Pētera Vaska fonda izdoto kompaktdisku "Gaismā…", portālu "Delfi" informē fonda pārstāvji.

Pasākumā piedalīsies arī Jūrmalas teātra aktrise Dace Umbraško, kura lasīs Aspazijas dzejoļus. Pasākumā skanēs gan latviešu klasiķu – Jāzepa Vītola, Jāzepa Mediņa un Jāņa Mediņa –, gan mūsdienu komponistu – Lauras Gustovskas, Ingmara Zemzara un Artura Maskata – solodziesmas ar Aspazijas dzeju.

Jaunajā albumā iekļauti skaņdarbi, kurus pasūtījis Pētera Vaska fonds un kuri piecu gadu laikā tapuši fonda koncertciklos – komponistu Artura Maskata, Pētera Vaska, Viļņa Šmīdberga, Pētera Plakida, Rutas Paideres, Lauras Gustovskas un Ingmāra Zemzara solodziesmas ar latviešu dzejnieku Imanta Ziedoņa, Knuta Skujenieka, Aspazijas, Friča Bārdas, Ojāra Vācieša un Valdas Moras tekstiem. Albuma noformējumam izmantota mākslinieka Ģirta Muižnieka glezna.

ASPAZIJAS DZIMŠANAS DIENAS SVINĪBAS UN PĒTERA VASKA FONDA IZDOTĀ KOMPAKTDISKA “GAISMĀ…” ATVĒRŠANA

P.Vaska CD Gaismā atvēršana ielūgums web.jpg

15. martā plkst. 18.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā (Majoros, Jāņa Pliekšāna ielā 5/7) notiks Aspazijas dzimšanas dienai veltīts pasākums, kurā Latvijas Nacionālās operas soliste Inga Šļubovska-Kancēviča un pianiste Agnese Egliņa iepazīstinās ar Pētera Vaska fonda izdoto kompaktdisku “Gaismā…”, bet Jūrmalas teātra aktrise Dace Umbraško lasīs Aspazijas dzejoļus. Pasākumā skanēs gan latviešu klasiķu – Jāzepa Vītola, Jāzepa Mediņa un Jāņa Mediņa –, gan mūsdienu komponistu – Lauras Gustovskas, Ingmara Zemzara un Artura Maskata – solodziesmas ar Aspazijas dzeju.

Jauniznākušajā kompaktdiskā iekļauti skaņdarbi, kurus pasūtinājis Pētera Vaska fonds un kuri piecu gadu laikā tapuši fonda koncertciklos – komponistu Artura Maskata, Pētera Vaska, Viļņa Šmīdberga, Pētera Plakida, Rutas Paideres, Lauras Gustovskas un Ingmāra Zemzara solodziesmas ar latviešu dzejnieku Imanta Ziedoņa, Knuta Skujenieka, Aspazijas, Friča Bārdas, Ojāra Vācieša un Valdas Moras tekstiem. Kompaktdiska noformējumam izmantota mākslinieka Ģirta Muižnieka glezna.

Inga Šļubovska-Kancēviča atceras: “Pirmais bija komponists Arturs Maskats, kas man 2014. gada vasarā piezvanīja un teica, ka viņam ir ideja sarakstīt trīs dziesmas manai balsij ar Aspazijas dzeju. Un tā iedvesma pārgāja arī uz mani. Sāku lasīt Aspazijas dzeju, krājumus. Un tad, kad viņš to visu uzrakstīja, tā bija kā dāvana.”

VASKA FONDA PIRMO CD IESPĒJAMS IEGĀDĀTIES VEIKALOS

cd.jpg

VASKA FONDA PIRMO CD IESPĒJAMS IEGĀDĀTIES VEIKALOS:

1) Galerija Istaba, Krišjāņa Barona iela 31A
2) UPE , R.Vagnera iela 5
3) Valters un Rapa , Aspazijas bulvāris 24

Informācija par disku:

Jauniznākušajā kompaktdiskā iekļauti skaņdarbi, kurus pasūtinājis Vaska fonds ,un kuri piecu gadu laikā tapuši fonda koncertciklu ietvaros: komponistu Artura Maskata, Pētera Vaska, Viļņa Šmīdberga, Pētera Plakida, Rutas Paideres, Lauras Gustovskas un Ingmāra Zemzara solodziesmas ar latviešu dzejnieku Imanta Ziedoņa, Knuta Skujenieka, Aspazijas, Friča Bārdas, Ojāra Vācieša un Valdas Moras tekstiem. Kompaktdiska noformējumam izmantota mākslinieka Ģirta Muižnieka glezna

Izpildītāji:

Inga ŠĻUBOVSKA - KANCĒVIČA soprāns
Agnese EGLIŅA klavieres
Dita KRENBERGA flauta
Ēriks KIRŠFELDS čells

Labas ziņas arī mūzikas cienītājiem-DISKU IESPĒJAMS IEGĀDĀTIES galerija ISTABA

unnamed (9).jpg

Labas ziņas arī mūzikas cienītājiem-DISKU IESPĒJAMS IEGĀDĀTIES galerija ISTABA ( Krišjāņa Barona iela 31A). Pavisam drīz disks būs pieejams arī Upe Record Store, Valņu ielā 26. 

Diskā iekļauti Pētera Vaska fonda pasūtinātie latviešu komponistu darbi ar slavenu latviešu dzejnieku tekstiem:

Izpildītāji:

Inga ŠĻUBOVSKA - KANCĒVIČA soprāns
Agnese EGLIŅA klavieres
Dita KRENBERGA flauta
Ēriks KIRŠFELDS čells

Programma:

P.Vasks Trīs Imanta Ziedoņa dzejoļi
Tāds gaišums tikai ļoti retam rudenim
Un pēkšņi tāds klusums…
Es šonakt degšu sveci

L. GUSTOVSKA Dziesmu cikls SENSITENCES ar Aspazijas dzeju
Pa pērnām pēdām
Mūžīgi ķēžu locekļi
Viss būs dzijis

I. ZEMZARIS Trīs Aspazijas dzejoļi soprānam un klavierēm
Mēnessnakts
Asaru krūmiņš
Rembranta gaismā

A. MASKATS 3 Aspazijas dzejoļi soprānam, flautai un klavierēm
Pie Tevis…
Tu nāc kā Ziedons…
Priekš tūkstots gadiem …

R. PAIDERE Kāpnes soprānam un klavierēm ( K. Skujenieks)

V. ŠMĪDBERGS Trīs dziesmas Tā Kunga Godam
Rau, eglīte tik koši… (E. Veidenbaums)
Šai svētā naktī… (Vald Mora)
Gaisma… (F. Bārda)

P.PLAKIDIS Diptihs “Pretstati” balsij, flautai, čellam un klavierēm (Ojāra Vācieša dzeja)

Dziesmiņa par vieglu elpu
Trakās kamanās

Pētera Vaska fonds izdevis latviešu mūzikas CD „Gaismā”

IMG_6018.jpg

Otrajos Ziemassvētkos – 26.decembrī – plašākai publikai tika prezentēts Pētera Vaska fonda nule klajā laistais latviešu mūzikas CD „Gaismā” („In the Light”). Albuma ierakstā piedalījās dziedātāja Inga Šļubovska-Kancēviča (soprāns), pianiste Agnese Egliņa, flautiste un LNSO flautu grupas koncertmeistare Dita Krenberga, kā arī čellists un Liepājas Simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistars Ēriks Kiršfelds.

Jauniznākušajā CD iekļauti skaņdarbi, kurus pasūtinājis Vaska fonds un kuri piecu gadu laikā tapuši fonda koncertciklu ietvaros: komponistu Artura Maskata, Pētera Vaska, Viļņa Šmīdberga, Pētera Plakida, Rutas Paideres, Lauras Gustovskas un Ingmāra Zemzara solodziesmas ar latviešu izcilo dzejnieku Imanta Ziedoņa, Knuta Skujenieka, Aspazijas, Friča Bārdas, Ojāra Vācieša un Valdas Moras tekstiem. Jaunā CD noformējumam izmantota mākslinieka Ģirta Muižnieka glezna.

„Man ir liela vēlme atraisīt mūsu komponistu radošo potenciālu, kurš, manuprāt, ir daudz lielāks, nekā tiek uzskatīts. It īpaši vēlos veicināt kamermūzikas jomu, kurai ir divas būtiskas daļas – instrumentālā un vokālā. Tieši dziesma ilgu laiku bija latviešu mūzikas vadošā sfēra. Mudinu vairāk pievērsties latviešu dzejai, lai mūsu izcilākie mūziķi ceļ gaismā latviešu dzejnieku, komponistu un atskaņotājmākslinieku kopīgo devumu savai zemei un tautai,” albuma ievadā saka izcilais komponists Pēteris Vasks.

„Esmu patiesi laimīga, ka mūsu izcilo komponistu jaunradītie skaņdarbi ir iemūžināti albumā un skanēs pasaulē, apliecinot Latvijas mūziķu talantu un augsto profesionālo līmeni mūsdienu vokālās kamermūzikas laukā!” uzsver CD izdošanas iniciatore un Vaska fonda koordinatore Regīna Deičmane.

Savukārt dziedātāja Inga Šļubovska-Kancēviča pauž: „Šis ir pirmais Pētera Vaska fonda izdotais albums un pirmais solo albums, par kuru jau abas kopā ar Agnesi Egliņu bijām sapņojušas! Ne viss izsapņotais piepildās uzreiz. Vajag neatlaidību, iekšēju spēku, spēju paveikt daudz darbu, izjust nogurumu, nobirdināt asaras, un ar lielu ticību un cerību doties uz priekšu! Un cik lieliska un stipra ir mūsu komanda! Paldies visiem, kas iesaistījās šajā projektā un to atbalstīja.”

Saulcerītes zālē notiks Pētera Vaska fonds ikgadējais labdarības koncerts „Gaismas nākšana”

PVaska fonda labdarības koncerts.JPG

26.decembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Saulcerītes zālē notiks Pētera Vaska fonds ikgadējais labdarības koncerts „Gaismas nākšana”. Koncerta sākums – plkst.16.

„Tas ir brīnišķīgs veids, kā svinēt Otros Ziemassvētkus, baudot kamermūzikas šedevrus izcilu Latvijas mūziķu izpildījumā vietā, kur paveras skats uz visu Rīgu –,LNB Saulcerītes zālē,” aicina koncerta rīkotāji.

Koncerta apmeklētājus priecēs Latvijas Nacionālās Operas soliste Inga Šļubovska-Kancēviča, iemīļotā flautiste un LNSO flautu grupas koncertmeistare Dita Krenberga, Liepājas Simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistars Ēriks Kiršfelds, bet pie klavierēm būs talantīgā pianiste Agnese Egliņa.

Tāpat kā katru gadu, koncertā skanēs latviešu kamermūzika, un šogad tas būs īpašs ar to, ka programmā iekļauti skaņdarbi, kurus pasūtinājis Pētera Vaska fonds un kuras tapušas fonda koncertciklu ietvaros: Artura Maskata, Pētera Vaska, Viļņa Šmīdberga, Pētera Plakida, Rutas Paideres, Lauras Gustovskas un Ingmāra Zemzara kompozīcijas. Jāpiebilst, ka  latviešu kamermūzikas vokālajiem šedevriem izmantota latviešu izcilo dzejnieku Imanta Ziedoņa, Knuta Skujenieka, Aspazijas, Friča Bārdas, Ojāra Vācieša un Valdas Moras teksti.

„Šogad ir unikāla iespēja uz koncertu doties ikvienam, kurš pieteiksies un sau apmeklējumu apstiprinās līdz 23.decembrim, rakstot uz e-pastu gekaagnese@gmail.com. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, koncertu varēs noklausīties ierobežots skaits cilvēku,” uzsver Vaska fonda koordinatore Regīna Deičmane.

Ieeja koncertā – par ziedojumiem! 

Koncertā iegūtie līdzekļi tiks ziedoti jaundarbu pasūtinājumiem.

Vairāk informācijas:
Una Griškeviča, projekta PR vadītāja
Mob. tālr. 29151986, e-pasts: una.griskevica@gmail.com