Petera Vaska fonda pasūtinājumdarbs nominēts Lielajai Mūzikas balvai kategorijā ''Gada jaundarbs''

12dd26270235628ea9ee21ce5b38a75c_L.jpg

"Lielajai Mūzikas balvai" nominēts Pelēča jaundarbs, dziedātāja Inga Kalna un Vaska "Tālā gaisma"

Piektdien, 11.janvārī, Kultūras ministrijā notikušajā “Lielās Mūzikas balvas” preses konferencē tika nosaukti šā gada balvas nominanti. Tāpat balvas žūrijas komisija paziņoja, ka balvu par mūža ieguldījumu šogad saņems dziedātāja Maija Krīgena. Svinīgā balvas pasniegšanas ceremonija 5.martā jau tradicionāli notiks Latvijas Nacionālajā operā, taču sīkākas nianses par šā vakara norisi un veidotājiem netika atklātas.

Ievadot nomināciju nosaukšanu, KM valsts sekretāre Dace Vilsone uzsvēra, ka pagājušais gads, kad svinējām mūsu valsts simtgadi, mūs pārsteidzis ar patiešām spožiem un izciliem muzikāliem notikumiem, tāpat devis impulsu tapt jaunai mūzikai, tāpat vairojis pozitīvu konkurenci mūziķu vidū.

“Lielajai mūzikas balvai 2018” kategorijā “Par izcilu sniegumu gada garumā nominēts LNO solists Rihards Mačanovskis, “Trio Palladio”, kurā apvienojušies vijolniece Eva Bindere, čelliste Kristīne Blaumane un pianists Renis Zariņš, kā arī Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga”.

Kategorijā “Gada koncerts” balvai nominēts festivāla “Pētera Vaska mūzikas aplis” noslēguma koncerts “Tālā gaisma”, kas Vidzemes koncertzālē “Cēsis” izskanēja 28.aprīlī, “Jūrmalas festivāla” atklāšanas koncerts “Dzimuši Latvijā” un kurā muzicēja Latvijas jauniešu simfoniskais orķestris, operzvaigzne Kristīne Opolais, akordeoniste Ksenija Sidorova, vijolnieki Vineta Sareika un Daniils Bulajevs, ģitārists Miks Akots un LNO solists Kalvis Kalniņš (koncerts Dzintaru koncertzālē bija klausāms 24.jūlijā), kā arī 4.novembrī Latgales vēstniecībā “Gors” notikušais koncerts “Bahs un Baltija”, kurā pirms Eiropas koncerttūres saspēlējās izcilā ērģelniece Iveta Apkalna un orķestris “Kremerata Baltica”.

Kategorijā “Gada jaundarbs” balvai nominēts Georga Pelēča skaņdarbs “Septiņi Knuta Skujenieka dzejoļi soprānam, klarnetei un klavierēm “Ne gudrība nenāk prātā”, ko operdziedātāja Evija Martinsone, klarnetists Guntis Kuzma un pianiste Agnese Egliņa 11.augustā pirmatskaņoja Mazajā Mežotnes pilī; Kristapa Pētersona kompozīcija “Mūzika lielam orķestrim”, kas LNSO un diriģenta Andra Pogas sniegumā 24.novembrī izskanēja Lielajā ģildē, kā arī Anitras Tumševicas otrā koncertsimfonija “Signs”, ko kamerorķestris “Sinfonia Contertante” diriģenta Jāņa Stafecka vadībā pirmatskaņoja 30.novembrī.

Kategorijā “Gada uzvedums” balvai nominēta režisora Viestura Kairiša koncertizrāde “Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr...” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, kā arī cikla “Latvijas gredzens” noslēdzošais koncertuzvedums “Zemgales gredzens”, ko veidoja diriģents Sigvards Kļava un režisors Roberts Rubīns, kā arī Imanta Ramiņa operas “Lakstīgala”, ko veidoja režisore Māra Ķimele un kurā piedalījās diriģentes Airas Birziņas vadītais meiteņu koris “Tiāra”.

Savukārt balvai kategorijā “Par izcilu darbu ansamblī” balvai nominēti sitaminstrumentālisti Juris Āzers un Guntars Freibergs, čelliste Ilze Grudule un klarnetists Jānis Tretjuks, bet par “Gada jaunā mākslinieka” titulu cīnīsies čelliste Margarita Balanas, klarnetiste Anna Gāgane un klavesīniste Gertruda Jerjomenko.

Balvai kategorijā “Par izcilu interpretāciju” nominēta operzvaigzne Inga Kalna par Volfganga Amadeja Mocarta operu āriju atskaņojumu 13.decembrī Lielajā ģildē, klarnetists un diriģents Guntis Kuzma par Ādolfa Skultes “Piektās simfonijas” atskaņojumu un solopartiju Sebastiana Fagerlunda “Klarnetes koncertā”, kā arī pianists Reinis Zariņš par Ludviga van Bēthovena sonāšu atskaņojumu un latviešu komponistu mūzikas interpretāciju koncertā “Gaismas domas”.

“Lielās Mūzikas balvas” žūrijā šogad darbojas tās priekšsēdētāja, muzikoloģe un žurnāla “Mūzikas saule” redaktore Ilze Medne, diriģents un mūzikas pedagogs Jānis Erenštreits, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Muzikoloģijas katedras vadītāja Ieva Rozenbaha, izdevniecības “Musica Baltica” direktore Solvita Sējāne, nodibinājuma “Mūzikas un mākslas atbalsta fonds” valdes priekšsēdētāja Sandra Zanberga, pianists, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors Ventis Zilberts, kā arī muzikologs, žurnālists un publicists Armands Znotiņš.

http://www.aprinkis.lv/index.php/kultura/5650-lielajai-muzikas-balvai-nominets-peleca-jaundarbs-dziedataja-inga-kalna-un-vaska-tala-gaisma?fbclid=IwAR3-Qn18ioBEQehq7Eo1UN2uzbCTxrnTZH6e7Iahtoi-p1Z_Cq8emc1lg7g

Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons 2019 Pētera Vaska fonda disks ''Gaismā...'' nominēts kategorijā Akadēmiskās mūzikas albums.

d513-5c34807e5bc66.jpg

Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons 2019 nominanti (alfabētiskā secībā):

Akadēmiskās mūzikas albums

  • Gaismā - Inga Šļubovska-Kancēviča, Agnese Egliņa, Dita Krenberga, Ēriks Kiršfelds

  • Ivanovs. Simfonijas Kamerorķestrim - Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga

  • Kamersimfonijas - Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga

  • Liepāja Concerti Vol. I - Liepājas Simfoniskais orķestris

  • Mārtiņš Brauns. Daugava - Latvijas Radio koris, Sigvards Kļava, Mārtiņš Brauns

https://www.tvnet.lv/6494136/zinami-zelta-mikrofona-2019-nominanti-lideros-instrumenti

ZIEMASSVĒTKU KONCERTS ''Gaismas nākšana''

ZIEMASSVĒTKU KONCERTS

''Gaismas nākšana''

26. decembrī plkst. 12:00

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā/ Saulcerītes zālē

Komponisti:

E. Dārziņš, P. Barisons, P. Vasks, Jēkabs Mediņš, Jānis Mediņš, Jāzeps Mediņš, A. Maskats

Programmā:

Pētera Vaska fonda šī gada pasūtinājumdarba atskaņojums

Georgs Pelēcis ''Ne gudrība, ne dusmas nenāk prātā septiņi Knuta Skujenieka dzejoļi soprānam, klarnetei un klavierēm''

Pētera Vaska fonda pasūtinājumdarba PIRMATSKAŅOJUMS

Ingmars Zemzaris ''Trīs Ziemassvētku dziesmas'' soprānam un klavierēm

Koncertu ir iespējams apmeklēt piesakoties uz e-pastu peteravaskafonds@gmail.com un saņemot apstiprinājumu vai zvanot uz tālruni 28680279 . Tā kā vietu skaits ir ierobežots, koncertu varēs noklausīties ierobežots skaits cilvēku.

Ieeja koncertā – par ziedojumiem!

Koncertā iegūtie līdzekļi tiks ziedoti jaundarbu pasūtinājumiem.

Pētera Vaska fonda rudens un ziemas koncertos skanēs latviešu komponistu kamermūzika un jaundarbi

Screenshot 2018-11-26 at 07.47.12.png

Jau tuvākajā laikā Saldū, Rīgā un Siguldā norisināsies vairāki Pētera Vaska fonda koncerti, kuros uzsvars tiks likts gan uz latviešu klasisko kamermūziku, gan vairākiem fonda pasūtinājumdarbiem.

Pirmais koncerts – „Pēteris Vasks ielūdz. Rudens. Saldus” norisināsies jau 25.novembrī plkst.15 Saldus Mūzikas skolā. Koncertā, kurā piedalīsies operdziedātāja Evija Martinsone (soprāns), klarnetists Guntis Kuzma un pianiste Agnese Egliņa, skanēs Emīla Dārziņa, Pētera Barisona, Pētera Vaska, Jēkaba Mediņa, Jāzepa Mediņa, Jāņa Mediņa un Artura Maskata skaņdarbi, kā arī  Pētera Vaska fonda šā gada pasūtinājumdarbs – Georga Pelēča „'Ne gudrība, ne dusmas nenāk prātā. Septiņi Knuta Skujenieka dzejoļi soprānam, klarnetei un klavierēm. 

26.decembrī plkst.12 šo pašu programmu būs iespēja noklausīties Pētera Vaska fonda rīkotajā Ziemassvētku labdarības koncertā „Gaismas nākšana”, kas notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas Saulcerītes zālē. Šajā koncertā varēs izbaudīt vēl viena fonda pasūtinājumdarba – Ingmāra Zemzara „Trīs Ziemassvētku dziesmas” balsij un klavierēm – pirmatskaņojumu.

Trešo reizi šī brīnišķīgā latviešu kamermūzikas programma izskanēs 2019.gada 2.februārī koncertā „Pēteris Vasks ielūdz. Rudens. Sigulda”, kas notiks Siguldas koncertzālē „Baltais flīģelis”. Koncerta sākums – plkst.18.

Ieeja Saldus un Siguldas koncertos – bez maksas!


N.B.! Koncertu „Gaismas nākšana” ir iespējams apmeklēt, rakstot uz e-pastu  peteravaskafonds@gmail.com un saņemot apstiprinājumu, vai zvanot pa tālruni 28680279 . Tā kā vietu skaits ir ierobežots, koncertu varēs noklausīties ierobežots skaits cilvēku!

Vairāk informācijas:

Regīna Deičmane,

P. Vaska fonda koordinatore

Mob. tālr. 26455530

E-pasts: regina.deicmane@gmail.com 

Skan P.Vaska fonda rosinātie skaņdarbi

7. gadu darbojas Pētera Vaska fonds. Viena no tā aktivitātēm- jaunu skaņdarbu pasūtināšana. Aptuveni pusgads tiek dots kompozīciju jaunradei, un pēc tam notiek to pirmatskaņojums. Šovakar Mazajā Mežotnes pilī skan izcilā komponista Georga Pelēča un jaunās komponistes Evijas Skuķes kompozīcijas. Koncerta ģenerālmēģinājumu klausījās Andrejs Volmārs.

Izcilais komponists Pēteris Vasks ielūdz uz kamermūzikas koncertu Mazajā Mežotnes pilī

1000x620.jpg

11.augustā Mazajā Mežotnes pilī izskanēs par labu tradīciju kļuvušais Vaska fonda rīkotais koncerts "Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne", un tajā latviešu komponistu vokālās mūzikas jaundarbus, ko pasūtījis Vaska fonds, un kamermūzikas pērles atskaņos Latvijas Nacionālās operas soliste Evija Martinsone (soprāns), lieliskā pianiste Agnese Egliņa un LNSO klarnetists un diriģents Guntis Kuzma, portālu Jauns.lv informēja pasākuma rīkotāji.

Šajā brīnišķīgajā vasaras vakarā Vaska fonda svarīgākajā notikumā skanēs Mārītes Dombrovskas skaņdarbs „Vasaras nakts” ar Rūdolfa Blaumaņa tekstu, Pētera Barisona dziesmas „Aicinājums” (Jāņa Ziemeļnieka vārdi) un „Rokas” (Kārļa Skalbes vārdi), Imanta Zemzara skaņdarbs „Balss” klarnetei solo, Pētera Vaska „Trīs skaņdarbi klavierēm un klarnetei”, Jāzepa Mediņa „Sapņojums” soprānam, klarnetei un klavierēm, Emīla Dārziņa solodziesmas „Mana laime”, „Vēl tu rozes plūc”, „Kā zagšus” u.c., Jāņa Mediņa „Ziedu svētki” (klavierēm solo).

Pirmatskaņojumu piedzīvos arī Pētera Vaska fonda pasūtinājuma darbi: Georga Pelēča skaņdarbs „Ne gudrība, ne dusmas nenāk prātā” (septiņi Knuta Skujenieka dzejoļi soprānam, klarnetei un klavierēm) un Evijas Skuķes „Mākoņaitiņa” (Māras Cielēnas vārdi).

„Pirms neilga laika bija Dziesmu svētki – lielais ugunskurs, kas dzirksteļoja pa visu Latviju. Viens mazs ugunskurs 11.augustā dzirksteļos arī Mazajā Mežotnē, Lielupes krastā,” – tā komponists Pēteris Vasks. Koncerta sākums – plkst.20.

http://jauns.lv/raksts/zinas/291173-izcilais-komponists-peteris-vasks-ieludz-uz-kamermuzikas-koncertu-mazaja-mezotnes-pili

Koncerts Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne

b903a2d6ad48.jpg

Sestdien Mazajā Mežotnes pilī izskanēja par tradīciju kļuvušais Vaska fonda rīkotais koncerts Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne, informēja pils īpašniece Regīna Deičmane.

Koncertā gan latviešu komponistu vokālās mūzikas jaundarbus, gan kamermūzikas pērles atskaņoja Latvijas Nacionālās operas soliste Evija Martinsone, pianiste Agnese Egliņa un klarnetists un diriģents Guntis Kuzma.

Lielupes krastā skanēja Mārītes Dombrovskas skaņdarbs Vasaras nakts, Pētera Barisona dziesmas Aicinājums un Rokas, Imanta Zemzara skaņdarbs Balss klarnetei solo, Pētera Vaska Trīs skaņdarbi klavierēm un klarnetei, Jāzepa Mediņa Sapņojumssoprānam, klarnetei un klavierēm, Emīla Dārziņa solodziesmas un citi darbi.

Visu rakstu lasiet šeit: https://www.diena.lv/raksts/kd/muzika/foto-koncerts-_peteris-vasks-ieludz.-vasara.-mezotne_-14202920

PĒTERIS VASKS IELŪDZ. VASARA.MEŽOTNE

IMG_6183.JPG

Septīto gadu svarīgākais Pētera Vaska fonda notikums, kuram par godu tiek pasūtināti vairāki jaundarbi, tiek rīkots 11.augustā, gleznainajā Lielupes krastā, Mazajā Mežotnes pilī. Šogad fonda koncertā tiks pirmatskaņotas kompozīcijas, kuras radījuši komponisti Georgs Pelecis un Evija Skuķe.

Pēdējo gadu laikā Pētera Vaska fonda koncertos izteikti dominējis vokālais žanrs. Šī tradīcija tiks turpināta arī 11.augusta vakarā, kad laviešu vokālās kamermūzikas jaundarbus atskaņos LNO soliste Evija Martinsone, pianiste Agnese Egliņa un klarnetists Guntis Kuzma.

Koncertā skanēs arī latviešu kamermūzikas darbi, kuru autori ir pazīstamie latviešu komponisti Peteris Vasks, Arturs Maskats, Jānis Mediņš, Mārīte Dombrovska, Pēteris Barisons un Ingmārs Zemzaris.

Biļetes iespējas iegādāties Biļešu paradīzes kasēs:

https://www.bilesuparadize.lv/events/event/65324

Vairāk informācijas:

Regīna Deičmane,

Mazās Mežotnes pils īpašniece

Mob. tālr. 26455530, e-pasts: regina.deicmane@gmail.co

Pētera Vaska fonda konkursā uzvar JVLMA studente Agita Reķe

788511_640x420.jpg
58332fdf62057.jpg
 

Pagājušonedēļ Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas ompozīcijas studentu jaundarbu konkursā, ko akadēmija rīko jau astoto gadu sadarbībā ar Pētera Vaska fondu, 1. vietu ieguva Agita Reķe ar skaņdarbu Roku lēnu, informēja fonda pārstāve Agnese Geka.

Agita Reķe ir asoc.prof. Rolanda Kronlaka kompozīcijas klases studente. Savukārt 2.vieta tika piešķirta profesora Andra Vecumnieka klases studentei Līvai Blūmai ar skaņdarbu Visas brūces ir ciet, bet 3. vietu dalīja Selgas Mences klases studentes Marija Semjonova ar kompozīciju Es būšu parka par solu un Marina Vidmonte  ar dziesmu Ja tu vēlēsies’. Speciālā balva par labāko interpretāciju tika piešķirta Viktorijai Pakalniecei.

Skaņdarbus vērtēja komponisti Pēteris Vasks un Vilnis Šmīdbergs, muzikoloģe Ieva Rozentāle un Pētera Vaska fonda priekšsēdētāja Regīna Deičmane. Labākās kompozīcijas tika apbalvotas ar naudas balvām.

Kā uzsver konkursa rīkotāji, tā mērķis ir veicināt topošo komponistu jaunradi kamermūzikas žanros. Šogad konkursā piedalījās gandrīz visi Kompozīcijas bakalaura programmas studenti. Jaundarbi tika rakstīti balsij un klavierēm, izmantojot Knuta Skujenieka dzeju, līdz ar to konkurss tapa sadarbībā ar akadēmijas Kompozīcijas katedru un  Antras Jankavas kamerdziedāšanas klasi.

Visu rakstu lasiet šeit: https://www.diena.lv/raksts/kd/muzika/petera-vaska-fonda-konkursa-uzvar-jvlma-studente-agita-reke-14198339