2013.gada 12.janvārī Lielajā ģildē ikgadējā Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertā izskanēja komponista Valta Pūces jaundarbs obojai un simfoniskajam orķestrimSolitas.

Valts saka: “Solitas tulkoju kā ‘vientuļnieks’. Vientulības tēma man ir ļoti tuva, es pie tās palaikam atgriežos un, iespējams, atgriezīšos vēl. Varbūt kāds atceras manu kameroperu “Šahs” – tā bija saruna par līdzīgu tēmu. Tai gan pārāk bieži nedrīkst pieskarties, tomēr ikkatram cilvēkam tā ir lietas būtība – svarīgos brīžos esam ļoti vientuļi. Bet tā nav nožēla, drīzāk refleksija, ar kuru var arī mazliet pajokoties.”

“Valta Pūces daiļrade rit apaļus ceļus – kā daždien teātra režisora un aktrises dēlam Valtam patīk ar skatuves garšu būvēti opusi, kuros netrūkst tikai Pūcem vien raksturīgu ritmisku un skanisku formulu. Valts biežāk izpaužas vokālajā mūzikā, tāpēc jo intriģējošāka liekas iespēja baudīt instrumentālu darbu”, – tā koncerta anotācijā raksta muzikologs Orests Silabriedis.

Atskaņojumā piedalījās Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, solists Normunds Šnē (oboja), diriģents Valdis Butāns.

Ikgadējais Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts ir ļoti nozīmīgs Latvijas muzikālās dzīves notikums, biļetes uz šo koncertu katru gadu ir izpārdotas, koncertu tiešraidē translēja un ierakstīja Latvijas Radio 3 Klasika.