Pētera Vaska fonds 2013. gadā ir uzrunājis skaņražus Santu Ratnieci un Pēteri Plakidi komponēt vokālās kamermūzikas jaundarbus, izmantojot šī gada jubilāru – dzejnieku Ojāra Vācieša (1933-1983) un Imanta Ziedoņa (1933-2013) dzeju.

Santa Ratniece Pētera Vaska fonda pasūtinājumu saņem jau atkārtoti. Šoreiz komponiste raksta dziesmu “Es mīlu mazo, smalko lietu …” ar Imanta Ziedoņa dzeju soprānam, klavierēm, alta flautai un čellam.

Arī komponists Pēteris Plakidis strādā pie jauna vokālās kamermūzikas darba tapšanas, iedvesmojoties no Ojāra Vācieša daiļrades.

Abi vokālās kamermūzikas jaundarbi savus pirmatskaņojumus Lienes Kinčas sniegumā piedzīvos koncertā “Ielūdz Pēteris Vasks. Vasara. Mežotne” Mazajā Mežotnes pilī 2013.gada 3. augustā. Koncerts vienlaikus būs arī ikgadējā Mākslas plenēra noslēgums, un ikvienam apmeklētājam būs iespēja aplūkot plenēra nedēļā tapušos darbus.

Līdzās “Lielās mūzikas balvas 2012” nominantei kategorijā “Par izcilu interpretāciju” dziedātājai Lienei Kinčai koncertā uzstāsies pianists, komponists Pēteris Plakidis, flautiste Dita Krenberga un čellists Ēriks Kiršfelds. Koncertā skanēs arī šī gada jubilāra Jāzepa Vītola (1863–1948)  un Jāņa Mediņa solodziesmas, Pētera Vaska, Pētera Plakida un Imanta Zemzara instrumentālā kamermūzika, kā arī operu un operešu ārijas.

Biļetes uz koncertu var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetāwww.bilesuparadize.lv

LINKS: http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/6373