Nodibināts komponista Pētera Vaska vārdā nosaukts fonds, kura mērķis ir atbalstīt latviešu mūziku, ietekmējot tās spēju attīstīties un pastāvēt gan vietējā, gan pasaules mērogā.

Fonda dibināšanas ideja pieder komponistam Pēterim Vaskam, kurš savā 65 gadu jubilejā nācis klajā ar iniciatīvu veidot materiālo līdzekļu uzkrājumu latviešu mūzikas atbalstam. Vēlāk, apvienojoties domubiedru grupai, kurā ietilpst uzņēmēja un tēlniece Regīna Deičmane, mūziķe un aktrise Dita Krenberga, kā arī Vasks, nodibināts Pētera Vaska fonds.

“Tas ir burvīgs sākums kaut kam lielam, jo Latvija nav iedomājama bez mūzikas, bez kultūras. Laikā, kad mūsu nācijas kultūras pastāvēšana ir patiesi apdraudēta, neviens sevi cienošs pilsonis nedrīkst sēdēt, rokas klēpī salicis. Tādēļ ar mūziku mīlošu cilvēku palīdzību tapis šis fonds, kuram gan mēs, gan arī citi, kurus aizraus mūsu idejas, varēs sniegt materiālu atbalstu jaunu skaņdarbu radīšanai un citu profesionālās mūzikas procesu atbalstam,” norādījis Vasks.

Par fonda priekšsēdētāju ievēlēta Regīna Deičmane, kuras jau tradicionāli rīkotā Mākslinieku plenēra noslēgumā šā gada 6.augustā Mežotnes Mazajā pilī pirmatskaņojumu piedzīvos divi jaundarbi – jau atzinību guvušās komponistes Selgas Mences, kā arī jaunās un talantīgās komponistes Evijas Vecumnieces kamermūzikas opusi.

“Mēs ticam, ka Pētera Vaska fonds var kalpot kā platforma jaunradei un vērtību saglabāšanai. Tas ir brīnišķīgs sākums mecenātisma idejas atdzimšanai un iespēja ikvienam dot savu artavu patiesi nozīmīgu mērķu sasniegšanai,” norādījusi Deičmane.