Piecu gadu jubileju svinot, Pētera Vaska fonds 2016. gadā organizē 8 koncertus. Koncerti tiek organizēti ar Kultūrkapitala fonda palīdzību un pateicoties  ziedotājiem.

2016. gada otrā puse sniegs krāšņu programmu un iespēju pabūt dažādās Latvijas pilsētās, dzirdēt izcilus latviešu mūziķus atkaņojam latviešu kamermūziku.

 

15.oktobrī plkst.19:00, Vidzemes koncertzālē “Cēsis” izskanēs koncerts. “Rudens ārijas”, kurā uzstāsies izcilās latviešu mūziķes- TRīS GRĀCIJAS- Inga Šļubovska(soprāns), Agnese Egliņa(klavieres), Dita Krenberga(flauta). Koncertā tiks atskaņota Alfrēda Kalniņa, Jāņa Mediņa, Bruno Skultes, Pētera Vaska un Artūra Maskatamūzika, kā arī divi fonda pasūtinājumdarbi- Ingama Zemzara Trīs Aspazijas dzejoļi soprānam un klavierēm un Lauras Gustovskas Dziesmu cikls SENSITENCES ar Aspazijas dzeju

 

26.oktobrī – izcilā latviešu gleznotāja Jaņa Rozentāla dzīvesbiedrenes Ellijas Forseli 145. dzimšanas dienā LNMM pirmo reizi izskanēs jauns koncertcikls „Māksla un mūzika muzejā”. Evijas Martinsones sniegumā skanēs Ziemeļvalstu un latviešu vokālā kamermūzika: Emīla Dārziņa, Pētera Barisona, Marģera Zariņa, Roberta Šūmaņa un Edvarda Grīga solodziesmas, kā arī operu ārijas no Ellijas repertuāra. Koncerta viesiem būs iespēja apskatīt LNMM notiekošo Jaņa Rozentāla darbu izstādi!

 

17.novembrī Saldus Mūzikas skolā un 20.novembrī Lūznavas muižā būs iespēja atkal dzirdēt 20.augusta koncertā pimatskaņotos Mārītes Dombrovskas un Rutas Paideres darbus ar Knuta Skujenieka dzeju, kā arī Andra Dzenīša, Paula Dambja, Mārītes Dombrovskas, Gundegas Šmites, Kristapa Pētersona, Imanta Zemzara darbus.

 

 

18.decembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Saulcerītes zālē tiks atskaņots Viļa Šmīdberga pasūtinājumdarbs. Uzstāsies izcilais vijolnieks Sandis Šteinbergs un spilgtās balss īpašniece Inga Šļubovska.