Šī gada 21.maijā plkst 18.00 JVLMA LMT Kamerzālē izskanēja Kompozīcijas studentu JAUNDARBU KONKURSS. Jau astoto gadu konkursu rīko Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija sadarbībā ar Pētera Vaska fondu.
Konkursa mērķis ir veicināt topošo komponistu jaunradi kamermūzikas žanros. Šogad konkursā piedalījās gandrīz visi Kompozīcijas bakalaura programmas studenti. Jaundarbi tika rakstīti balsij un klavierēm, izmantojot Knuta Skujenieka dzeju. Līdz ar to konkurss tapa sadarbībā ar akadēmijas Kompozīcijas katedru un  Antras Jankavas kamerdziedāšanas klasi. Koncertu vadīja Dženifera Pūliņa. 

Skaņdarbus vērtēja komponisti Pēteris Vasks, Vilnis Šmīdbergs, muzikoloģe Ieva Rozentāle un Pētera Vaska fonda priekšsēdētāja Regīna Deičmane. 
Labākās kompozīcijas tika apbalvotas ar naudas balvām, un  1.vietu ieguva asoc.prof. Rolanda Kronlaka kompozīcijas klases studente Agita Reķe ar skaņdarbu ‘’Roku Lēnu’’. 2.vieta tika piešķirta profesora Andra Vecumnieka klases studentei Līvai Blūmai ar skaņdarbu ’’Visas Brūces ir ciet’’. 3. vietu dalīja Selgas Mences klases studentes Marija Semjonova ar kompozīciju ‘’Es būšu parka par solu’’ un Marina Vidmonte  ar dziesmu  ‘’Ja Tu Vēlēsies’’. Speciālā balva par labāko interpretāciju tika piešķirta Viktorijai Pakalniecei. 

Pasākums tapa ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.

Agnese Geka