DZĪVE KĀ KINO. KINO KĀ DZĪVE

Piektdiena / 2019. gada 4. oktobris / 19:00

MAZAJĀ MEŽOTNES PILĪ


Mazās Mežotnes pils koncertsezona noslēgsies 4. oktobrī, kad ar ekskluzīvu koncertu “Dzīve kā kino. Kino kā dzīve” uzstāsies trīs brīnišķīgi latviešu mūziķi: pianists Andrejs Osokins, kā arī talantīgās māsas Kristine Balanas (vijole) un Margarita Balanas(čells). Koncertā klausītājiem būs iespēja izdzīvot cilvēka mūžu septiņu dažādu valstu kino mūzikas stāstā – no  šūpuļdziesmas līdz pat dzīves saulrietam. Būs dzirdamas kompozīcijas no Federiko Fellini “Saldās dzīves”,  Ingmara Bergmana “Mūzikas tumsā”, Billija Vaildera “Saulrieta bulvāra”, Leonīda Leimaņa “Pie bagātās kundzes” un citām kinofilmām. Tās būs Nino Rotas, Marģera Zariņa, Mišela Legrāna, Endrū Loida Vēbera kompozīcijas īpaši koncertam izveidotās transkripcijās vijolei, čellam un klavierēm. 


PĒTERIS VASKS IELŪDZ. VASARA. MEŽOTNE

Sestdiena / 2019. gada 3. augusts / 19:00

MAZAJĀ MEŽOTNES PILĪ


Jau astoto gadu Pētera Vaska fonda nozīmīgākais koncerts izskanēs Mazajā Mežotnes pilī. 3.augusta koncerta programmā iekļauti gan īpaši pasūtināti latviešu komponistu jaundarbi, gan jau pazīstami latviešu kamermūzikas skaņdarbi. Šoreiz koncertā muzicēs izcilā flautiste Dita Krenberga,  spožā jaunās paaudzes čelliste Gunta Ābele (kamerorķestra “Camerata Basilea” dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja), kā arī pianists Džovanni Fornazīni (Itālija). 

Kā katru gadu, koncertā tiks pirmatskaņoti Pētera Vaska fonda pasūtinātie jaundarbi. Šogad programmā uzsvars tiks likts uz pirmatskaņojumiem – komponisti Anna Veismane un Andris Vecumnieks radījuši jaundarbus flautai, čellam un klavierēm. Skanēs arī latviešu kamermūzikas šedevri – Tālivalda Ķeniņa, Pētera Plakida, Maijas Einfeldes un, protams, Pētera Vaska skaņdarbi.

Koncertu rīko Pētera Vaska fonds sadarbībā ar Mazo Mežotnes pili. 

Visi ieņēmumi no koncertu biļetēm tiek novirzīti pasūtinājuma darbu tapšanai latviešu komponistiem, lai veicinātu mūsdienu latviešu kamermūzikas attīstību  

Biļetes uz koncertu būs pieejamas “Biļešu Paradīzes” tīklā. 


SOLOKONCERTS ROZENTĀLA DARBNĪCĀ

Svētdiena / 2019. gada 17. marts / 16:00

SALDUS MŪZIKAS UN MĀKSLAS SKOLĀ


IZCILĀS OPERDZIEDĀTĀJAS EVIJAS MARTINSONES UN PIANISTES AGNESE EGLIŅAS SNIEGUMĀ SKANĒS ZIEMEĻVALSTU UN LATVIEŠU VOKĀLĀ KAMERMŪZIKA: EMĪLA DĀRZIŅA, PĒTERA BARISONA, ROBERTA ŠŪMAŅA UN EDVARDA GRĪGA SOLODZIESMAS, KĀ ARĪ OPERU ĀRIJAS NO ELLIJAS REPERTUĀRA

Ieeja koncertā bez maksas


Pēteris Vasks ielūdz. Ziema. Sigulda

Sestdiena / 2018. gada 2. februāris / 18:00

Siguldas koncertzāle ''Baltais Flīģelis''

Mūziķi:

Evija Martinsone- soprāns, Guntis Kuzma-klarnete, Agnese Egliņa-klavieres


Komponisti:

E. Dārziņš, P. Vasks, Jēkabs Mediņš, Jānis Mediņš, Jāzeps Mediņš, A. Maskats


Programmā:

Pētera Vaska fonda jaunāko pasūtinājumdarbu atskaņojumi

Georgs Pelēcis ''Ne gudrība, ne dusmas nenāk prātā. Septiņi Knuta Skujenieka dzejoļi soprānam, klarnetei un klavierēm''

Ingmars Zemzaris ''Rīta zvaigzne, nakts kad zūd” un “No baznīcas braucot Ziemassvētku vakarā''

Koncerts tapis ar VKKF atbalstu.

Ieeja koncertā – bez maksas!

Vairāk informācijas:

Regīna Deičmane,

P. Vaska fonda koordinatore

Mob. tālr. 26455530

E-pasts: regina.deicmane@gmail.com


ZIEMASSVĒTKU KONCERTS ''Gaismas nākšana''

Trešdiena / 2018. gada 26. decembrī / 12:00

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā/ Saulcerītes zālē

Komponisti:

E. Dārziņš, P. Barisons, P. Vasks, Jēkabs Mediņš, Jānis Mediņš, Jāzeps Mediņš, A. Maskats

Programmā:

Pētera Vaska fonda šī gada pasūtinājumdarba atskaņojums Georgs Pelēcis ''Ne gudrība, ne dusmas nenāk prātā septiņi Knuta Skujenieka dzejoļi soprānam, klarnetei un klavierēm''

Pētera Vaska fonda pasūtinājumdarba PIRMATSKAŅOJUMS Ingmars Zemzaris ''Trīs Ziemassvētku dziesmas'' soprānam un klavierēm

Koncertu ir iespējams apmeklēt piesakoties uz e-pastu peteravaskafonds@gmail.com un saņemot apstiprinājumu vai zvanot uz tālruni 28680279 . Tā kā vietu skaits ir ierobežots, koncertu varēs noklausīties ierobežots skaits cilvēku.

Ieeja koncertā – par ziedojumiem!

Koncertā iegūtie līdzekļi tiks ziedoti jaundarbu pasūtinājumiem.


Pēteris Vasks ielūdz. Rudens. Saldus.

Svētdiena / 2018. gada 25.novembris / 15:00

Saldus Mūzikas skola

Mūziķi:

Evija Martinsone- soprāns, Guntis Kuzma-klarnete, Agnese Egliņa-klavieres


Komponisti:

E. Dārziņš, P. Barisons, P. Vasks, Jēkabs Mediņš, Jānis Mediņš, Jāzeps Mediņš, A. Maskats


Programmā:

Pētera Vaska fonda šī gada pasūtinājumdarba atskaņojums 

Georgs Pelēcis ''Ne gudrība, ne dusmas nenāk prātā septiņi Knuta Skujenieka dzejoļi soprānam, klarnetei un klavierēm''

IEEJA PAR BRĪVU


Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne

Sestdiena / 2018. gada 11. augusts / 20:00

Mazā Mežotnes pils

Septīto gadu svarīgākais Pētera Vaska fonda notikums, kuram par godu tiek pasūtināti vairāki jaundarbi, tiek rīkots 11.augustā, gleznainajā Lielupes krastā, Mazajā Mežotnes pilī. Šogad fonda koncertā tiks pirmatskaņotas kompozīcijas, kuras radījuši komponisti Georgs Pelecis un Evija Skuķe.

Pēdējo gadu laikā Pētera Vaska fonda koncertos izteikti dominējis vokālais žanrs. Šī tradīcija tiks turpināta arī 11.augusta vakarā, kad laviešu vokālās kamermūzikas jaundarbus atskaņos LNO soliste Evija Martinsone, pianiste Agnese Egliņa un klarnetists Guntis Kuzma.

Koncertā skanēs arī latviešu kamermūzikas darbi, kuru autori ir pazīstamie latviešu komponisti Peteris Vasks, Arturs Maskats, Jānis Mediņš, Mārīte Dombrovska, Pēteris Barisons un Ingmārs Zemzaris.


Pētera Vaska fonda labdarības koncerts „Gaismas nākšana”

Otrdiena / 2017. gada 26. decembris / 16:00

LNB Saulcerītes zāle

„Tas ir brīnišķīgs veids, kā svinēt Otros Ziemassvētkus, baudot kamermūzikas šedevrus izcilu Latvijas mūziķu izpildījumā vietā, kur paveras skats uz visu Rīgu –,LNB Saulcerītes zālē,” aicina koncerta rīkotāji.

Koncerta apmeklētājus priecēs Latvijas Nacionālās Operas soliste Inga Šļubovska-Kancēviča, iemīļotā flautiste un LNSO flautu grupas koncertmeistare Dita Krenberga, Liepājas Simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistars Ēriks Kiršfelds, bet pie klavierēm būs talantīgā pianiste Agnese Egliņa.

Tāpat kā katru gadu, koncertā skanēs latviešu kamermūzika, un šogad tas būs īpašs ar to, ka programmā iekļauti skaņdarbi, kurus pasūtinājis Pētera Vaska fonds un kuras tapušas fonda koncertciklu ietvaros: Artura Maskata, Pētera Vaska, Viļņa Šmīdberga, Pētera Plakida, Rutas Paideres, Lauras Gustovskas un Ingmāra Zemzara kompozīcijas. Jāpiebilst, ka  latviešu kamermūzikas vokālajiem šedevriem izmantota latviešu izcilo dzejnieku Imanta Ziedoņa, Knuta Skujenieka, Aspazijas, Friča Bārdas, Ojāra Vācieša un Valdas Moras teksti.

„Šogad ir unikāla iespēja uz koncertu doties ikvienam, kurš pieteiksies un sau apmeklējumu apstiprinās līdz 23.decembrim, rakstot uz e-pastu gekaagnese@gmail.com. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, koncertu varēs noklausīties ierobežots skaits cilvēku,” uzsver Vaska fonda koordinatore Regīna Deičmane.

Ieeja koncertā – par ziedojumiem! 

Koncertā iegūtie līdzekļi tiks ziedoti jaundarbu pasūtinājumiem.


Pēteris Vasks ielūdz. Ziema. Saldus

Svētdiena / 2017. gada 10. decembris / 19:00

Saldus mūzikas skola

Izcilos kamermūzikas šedevrus, kuri tika pirmatskaņoti Pētera Vaska fonda Ziemassvētku koncertā “Gaismas nākšana” beidzot iespējams dzirdēt arī plašākai publikai koncertā  “Pēteris Vasks ielūdz. Ziema. Saldus ”. Pirmo reizi būs iespēja dzirdēt Pētera Vaska “Trīs Klusas Dziesmas” jaundarba pilno versiju. 

Sadarbībā ar bezpeļņas organizāciju Pētera Vaska fonds un Valsts Kultūrkapitāla fondu, Saldus Mūzikas skola š.g. 10.decembrī plkst. 19:00 uzņems vienus no izcilākajiem Latvijas mūziķiem-  spilgtās balss īpašnieci, LNO solisti Ingu Šļubovsku, LNSO vijoļu grupas koncertmeistaru Sandi Šteinbergu , pie klavierēm profesoru Jāni Maļecki , lai iepriecinātu klausītājus ar latviešu kamermūzikas skaņdarbiem un diviem nesen pirmastkaņotiem jaundarbiem- Viļņa Šmīdberga ,,Trīs dziesmas Kunga Godam" un Platona Buravicka "Eņģeļa skatiens". 

Muzikoloģe, pedagoģe un laikraksta “Diena” žurnāliste Inese Lūsiņa par jaundarbu pirmatskaņojumiem izteikusies: “Platona Buravicka Eņģeļa skatiens no pārpasaulīga maiguma līdz monumentālam, sargājošam spēkam. Cilvēkos arvien kautrīgi pieticīgā Viļņa Šmīdberga Trīs dziesmas Kunga godam liek notrīcēt liela noslēpuma tuvumā, tas neatvairāmi sajūtams ļoti īpašajos harmonijas un faktūras atradumos.”

Koncertā atskaņos arī P.Vaska, J.Mediņa un Ē. Ešenvalda kamermūzikas skaņdarbus.

Skaņdarbs “Trīs dziesmas Kunga godam” iekļauts arī Pētera Vaska fonda pirmajā jaundarbu diskā, kurš iznāks šā gada nogalē.


Pēteris Vasks ielūdz. Rudens. Sigulda

Pirmdiena / 2017. gada 13. novembris / 18:00

Koncertzāle Baltais Flīģelis

Izcilos kamermūzikas šedevrus, kuri tika pirmatskaņoti  Pētera Vaska fonda Ziemassvētku koncertā “Gaismas nākšana” beidzot iespējams dzirdēt arī plašākai publikai koncertā  “Pēteris Vasks ielūdz. Rudens. Sigulda ”. Pirmo reizi būs iespēja dzirdēt Pētera Vaska “Trīs Klusas Dziesmas” jaundarba pilno versiju.

Sadarbībā ar bezpeļņas organizāciju Pētera Vaska fonds un Valsts Kultūrkapitāla fondu, Siguldas koncertzāle “Baltais Flīģelis” š.g. 13.novembrī plkst. 18:00 uzņems vienus no izcilākajiem Latvijas mūziķiem-  spilgtās balss īpašnieci, LNO solisti Ingu Šļubovsku, LNSO vijoļu grupas koncertmeistaru Sandi Šteinbergu, pie klavierēm profesoru Jāni Maļecki , lai iepriecinātu klausītājus ar latviešu kamermūzikas skaņdarbiem un diviem nesen pirmastkaņotiem jaundarbiem- Viļņa Šmīdberga ,,Trīs dziesmas Kunga Godam" un Platona Buravicka "Eņģeļa skatiens". 

Muzikoloģe, pedagoģe un laikraksta “Diena” žurnāliste Inese Lūsiņa par jaundarbu pirmatskaņojumiem izteikusies: “Platona Buravicka Eņģeļa skatiens no pārpasaulīga maiguma līdz monumentālam, sargājošam spēkam. Cilvēkos arvien kautrīgi pieticīgā Viļņa Šmīdberga Trīs dziesmas Kunga godam liek notrīcēt liela noslēpuma tuvumā, tas neatvairāmi sajūtams ļoti īpašajos harmonijas un faktūras atradumos.”

Koncertā atskaņos arī P.Vaska, J.Mediņa un Ē. Ešenvalda kamermūzikas skaņdarbus.

Skaņdarbs “Trīs dziesmas Kunga godam” iekļauts arī Pētera Vaska fonda pirmajā jaundarbu diskā, kurš iznāks šā gada nogalē.


Pētera Vaska fonda koncerts  - Trio Sōra

Sestdiena / 2017. gada 29. jūlijs / 20:00

Mazā Mežotnes pils

Šīs vasaras koncertsezonas ietvaros Mazajā Mežotnes pilī 29.jūlijā ikgadējā Pētera Vaska fonda rīkotajā koncertā uzstāsies “Trio Sōra”, kurā apvienojušās jaunas un talantīgas mūziķes no Latvijas, Francijas un Itālijas – Magdalēna Geka (Latvija; vijole), Polīne Šenē (Francija; klavieres) un Anžela Legaza ( Francija; čells). Koncerta sākums – plkst.20:00

Jau sesto gadu Pētera Vaska fonds vasaras koncertam pasūtina skaņdarbus latviešu komponistiem, un šogad klavieru trio mūziku sacerējuši ievērību guvušie komponisti Platons Buravickis un Indra Riše. Koncertā skanēs arī Morisa Ravēla un Pētera Vaska mūzika.

“Trio Sōra” izveidojies 2015.gadā, un jau kļuvis par piecu starptautisku konkursu un balvu laureātu. Par uzvaru vienā no konkursiem trio ieguva iespēju ierakstīt debijas albumu, kas iznāca 2016.gada novembrī (Haidna, Bēthovena un Mendelszona trio) un jau saņēmis vairāku ekspertu atzinību. Tāpat “Trio Sōra” ieguvis prestižā Kuhmo kamermūzikas festivāla Somijā “Oļega Kagana piemiņas balvu” par labāko kameransambļa atskaņojumu.

Mūziķi:
Magdalēna Geka (Latvija; vijole)
Polīne Šenē (Francija; klavieres)
Anžela Legaza ( Francija; čells)

 


Bahs un Vasks Lielajā Piektdienā

Piektdiena / 2017. gada 14. aprīlis / 19:00

Rīgas Doms

Pirms pāris gadiem Latvijas Radio koris Lieldienas sagaidīja, atskaņojot visas dižā vācu meistara Johana Sebastiāna Baha pasijas, trīs atšķirīgos stāstos atklājot Jaunās Derības vēsti par Kristus Krustaceļu. Koncertcikls “Bahs. Pasija. Rīga” toreiz ieguva Lielo mūzikas balvu. Šajās Lieldienās kora mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava koriem un korāļiem no Baha pasijām līdzās kārtojis Pētera Vaska mūziku – no klusinātas apceres Mātes Terēzes vārsmās līdz mierpilnai lūgšanai un augšāmcelšanās gavilēm Vaska jaunākajos opusos Gloria un Mein Herr und mein Gott, kurus kopā ar Latvijas Radio kori atskaņos kamerorķestris Sinfonietta Rīga un ērģelniece Ilze Reine.

Mūziķi:
Ilze Reine, ērģeles
Latvijas Radio koris
Sinfonietta Rīga
Diriģents Sigvards Kļava


Rudens Ārijas

Sestdiena / 2016. gada 15. oktobris / 19:00

Vidzemes koncertzālē "Cēsis"

Uzstāsies izcilās latviešu mūziķes TRīS GRĀCIJAS - Inga Šļubovska(soprāns), Agnese Egliņa(klavieres), Dita Krenberga(flauta). Koncertā tiks atskaņota Alfrēda Kalniņa, Jāņa Mediņa, Bruno Skultes, Pētera Vaska un Artūra Maskatamūzika, kā arī divi fonda pasūtinājumdarbi - Ingama Zemzara Trīs Aspazijas dzejoļi soprānam un klavierēm un Lauras Gustovskas Dziesmu cikls SENSITENCES ar Aspazijas dzeju.

 


„Māksla un mūzika muzejā”

Trešdiena / 2016. gada 26. oktobris 

LNMM

Izcilā latviešu gleznotāja Jaņa Rozentāla dzīvesbiedrenes Ellijas Forseli 145. dzimšanas dienā LNMM pirmo reizi izskanēs jauns koncertcikls „Māksla un mūzika muzejā”. Evijas Martinsones sniegumā skanēs Ziemeļvalstu un latviešu vokālā kamermūzika: Emīla Dārziņa, Pētera Barisona, Marģera Zariņa, Roberta Šūmaņa un Edvarda Grīga solodziesmas, kā arī operu ārijas no Ellijas repertuāra. Koncerta viesiem būs iespēja apskatīt LNMM notiekošo Jaņa Rozentāla darbu izstādi!

 


Ceturtdiena / 2016. gada 17. novembris

Saldus mūzikas skola

17.novembrī plkst.18.00 Saldus Mūzikas un mākslas skolā izskanēs koncerts "Pēteris Vasks ielūdz. Rudens. Saldus". Uzstāsies LNO soliste, skaistās balss īpašniece Ieva Parša, kā arī divi lieliski instrumentālisti – pianiste Herta Hansena un čellists Ēriks Kiršfelds.

Koncertā tiks atskaņoti šā gada pasūtinājumdarbi par godu fonda 5 gadu jubilejai-Mārītes Dombrovskas Četras liriskas dziesmas un Rutas Paideres Kāpnes sacerētas ar Knuta Skujenieka vārdiem par godu dzejnieka 80.gadu jubilejai.

Izskanēs komponistu T.Ķeniņa, P.Plakida, J.Mediņa, P.Vaska, M.Einfeldes un A.Maskata latviešu kamermūzikas šedevri.

Koncertu rīko Saldus Mūzikas un mākslas skola sadarbībā ar Pētera Vaska fondu. Koncertu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Biļešu cena: EUR 1.

Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetāwww.bilesuparadize.lv.


Svētdiena / 2016. gada 20. novembris

Lūznavas muiža

20.novembrī plkst.15.00 Lūznavas muižā izskanēs koncerts "Pēteris Vasks ielūdz. Rudens. Lūznava". Uzstāsies LNO soliste, skaistās balss īpašniece Ieva Parša, kā arī divi lieliski instrumentālisti – pianiste Herta Hansena un čellists Ēriks Kiršfelds.

Koncertā tiks atskaņoti šā gada pasūtinājumdarbi par godu fonda 5 gadu jubilejai-Mārītes Dombrovskas Četras liriskas dziesmas un Rutas Paideres Kāpnes sacerētas ar Knuta Skujenieka vārdiem par godu dzejnieka 80.gadu jubilejai.

Izskanēs komponistu T.Ķeniņa, P.Plakida, J.Mediņa, P.Vaska, M.Einfeldes un A.Maskata latviešu kamermūzikas šedevri.


 

2016 .GADA 18. DECEMBRĪ PLKST. 16 00. Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Saulcerītes zālē izskanēs Ziemassvētku labdarības koncerts .Uzstāsies izcilais LNSO vijoļu grupas koncertmeistars Sandis Šteinbergs un spilgtās balss īpašniece, LNSO soliste Inga Šļubovska, pie klavierēm Jānis Maļeckis. Koncertā tiks pirmo reizi atskaņoti fonda pasūtītie jaundarbi Viļa Šmīdberga  ,,Trīs dziesmas Kunga Godam" un Platona Buravicka "Eņģeļa skatiens" .