Bahs un Vasks Lielajā Piektdienā

Piektdiena / 2017. gada 14. aprīlis / 19:00

Rīgas Doms

Pirms pāris gadiem Latvijas Radio koris Lieldienas sagaidīja, atskaņojot visas dižā vācu meistara Johana Sebastiāna Baha pasijas, trīs atšķirīgos stāstos atklājot Jaunās Derības vēsti par Kristus Krustaceļu. Koncertcikls “Bahs. Pasija. Rīga” toreiz ieguva Lielo mūzikas balvu. Šajās Lieldienās kora mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava koriem un korāļiem no Baha pasijām līdzās kārtojis Pētera Vaska mūziku – no klusinātas apceres Mātes Terēzes vārsmās līdz mierpilnai lūgšanai un augšāmcelšanās gavilēm Vaska jaunākajos opusos Gloria un Mein Herr und mein Gott, kurus kopā ar Latvijas Radio kori atskaņos kamerorķestris Sinfonietta Rīga un ērģelniece Ilze Reine.

Mūziķi:
Ilze Reine, ērģeles
Latvijas Radio koris
Sinfonietta Rīga
Diriģents Sigvards Kļava


Rudens Ārijas

Sestdiena / 2016. gada 15. oktobris / 19:00

Vidzemes koncertzālē "Cēsis"

Uzstāsies izcilās latviešu mūziķes TRīS GRĀCIJAS - Inga Šļubovska(soprāns), Agnese Egliņa(klavieres), Dita Krenberga(flauta). Koncertā tiks atskaņota Alfrēda Kalniņa, Jāņa Mediņa, Bruno Skultes, Pētera Vaska un Artūra Maskatamūzika, kā arī divi fonda pasūtinājumdarbi - Ingama Zemzara Trīs Aspazijas dzejoļi soprānam un klavierēm un Lauras Gustovskas Dziesmu cikls SENSITENCES ar Aspazijas dzeju.

 


„Māksla un mūzika muzejā”

Trešdiena / 2016. gada 26. oktobris 

LNMM

Izcilā latviešu gleznotāja Jaņa Rozentāla dzīvesbiedrenes Ellijas Forseli 145. dzimšanas dienā LNMM pirmo reizi izskanēs jauns koncertcikls „Māksla un mūzika muzejā”. Evijas Martinsones sniegumā skanēs Ziemeļvalstu un latviešu vokālā kamermūzika: Emīla Dārziņa, Pētera Barisona, Marģera Zariņa, Roberta Šūmaņa un Edvarda Grīga solodziesmas, kā arī operu ārijas no Ellijas repertuāra. Koncerta viesiem būs iespēja apskatīt LNMM notiekošo Jaņa Rozentāla darbu izstādi!

 


Ceturtdiena / 2016. gada 17. novembris

Saldus mūzikas skola

17.novembrī plkst.18.00 Saldus Mūzikas un mākslas skolā izskanēs koncerts "Pēteris Vasks ielūdz. Rudens. Saldus". Uzstāsies LNO soliste, skaistās balss īpašniece Ieva Parša, kā arī divi lieliski instrumentālisti – pianiste Herta Hansena un čellists Ēriks Kiršfelds.

Koncertā tiks atskaņoti šā gada pasūtinājumdarbi par godu fonda 5 gadu jubilejai-Mārītes Dombrovskas Četras liriskas dziesmas un Rutas Paideres Kāpnes sacerētas ar Knuta Skujenieka vārdiem par godu dzejnieka 80.gadu jubilejai.

Izskanēs komponistu T.Ķeniņa, P.Plakida, J.Mediņa, P.Vaska, M.Einfeldes un A.Maskata latviešu kamermūzikas šedevri.

Koncertu rīko Saldus Mūzikas un mākslas skola sadarbībā ar Pētera Vaska fondu. Koncertu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Biļešu cena: EUR 1.

Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetāwww.bilesuparadize.lv.


Svētdiena / 2016. gada 20. novembris

Lūznavas muiža

20.novembrī plkst.15.00 Lūznavas muižā izskanēs koncerts "Pēteris Vasks ielūdz. Rudens. Lūznava". Uzstāsies LNO soliste, skaistās balss īpašniece Ieva Parša, kā arī divi lieliski instrumentālisti – pianiste Herta Hansena un čellists Ēriks Kiršfelds.

Koncertā tiks atskaņoti šā gada pasūtinājumdarbi par godu fonda 5 gadu jubilejai-Mārītes Dombrovskas Četras liriskas dziesmas un Rutas Paideres Kāpnes sacerētas ar Knuta Skujenieka vārdiem par godu dzejnieka 80.gadu jubilejai.

Izskanēs komponistu T.Ķeniņa, P.Plakida, J.Mediņa, P.Vaska, M.Einfeldes un A.Maskata latviešu kamermūzikas šedevri.


 

2016 .GADA 18. DECEMBRĪ PLKST. 16 00. Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Saulcerītes zālē izskanēs Ziemassvētku labdarības koncerts .Uzstāsies izcilais LNSO vijoļu grupas koncertmeistars Sandis Šteinbergs un spilgtās balss īpašniece, LNSO soliste Inga Šļubovska, pie klavierēm Jānis Maļeckis. Koncertā tiks pirmo reizi atskaņoti fonda pasūtītie jaundarbi Viļa Šmīdberga  ,,Trīs dziesmas Kunga Godam" un Platona Buravicka "Eņģeļa skatiens" .