Sestdien, 6. jūnijā, Rundāles pils Baltajā zālē notika Liepājas Simfoniskā orķestra (diriģents Atvars Lakstīgala) un Pētera Vaska kompaktdiska «Pēteris Vasks Sala | Musica appasssionata | Credo» atvēršanas svētki.

Pēteris Vasks ir dzimis aizputnieks, tāpēc komponistam īpašs prieks, ka ierakstu veicisLiepājas Simfoniskais orķestris. Ieraksts tapis Liepājas Latviešu biedrības namā, izdevējs – vācu ierakstu kompānija «WERGO».

«Viss ir ierakstīts un paveikts ar mīlestību, ar sevis ziedošanu mūzikai katrā skaņā, un tādu emocionāli milzīgu atdevi, kaut arī bija visādas grūtības … Bet rezultāts ir ļoti veiksmīgs. Esmu ļoti priecīgs par šo disku. Varbūt ar laiku taps vēl kāds ieraksts ar Liepājas Simfonisko orķestri,» saka P. Vasks.

«Man ir liels gandarījums par šo kompaktdisku. Pirmkārt, tāpēc, ka tā ir komponista Pētera Vaska mūzika, otrkārt, ka tas ir mans pirmais lielais kompaktdisks kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri, treškārt, tāpēc, ka to izdod prestižā vācu ierakstu kompānija Wergo. Tas nozīmē, ka Liepājas Simfoniskā orķestra vārds izskanēs daudz plašākam klausītāju lokam visā pasaulē. To, ka mēs savu darbu esam paveikuši kvalitatīvi, apliecina fakts, ka Pēteris Vasks un kompānija Wergo izteikusi vēlmi turpināt sadarbību nākotnē,» apgalvo Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs Atvars Lakstīgala.